Terug naar Nieuws

Mentor4You: mentoren voor jongeren

Gepubliceerd op:

Mentor4You is er voor jongeren in de leeftijd van 11 t/m 23 jaar, die door begeleiding van een mentor meer kans hebben om mee te doen in de samenleving. Mentor4You biedt ondersteuning bij de zoektocht naar volwassenheid met de daarbij horende uitdagingen. Denk hierbij aan: het goed af ronden van school, plannen en organiseren, omgaan met conflicten, weerstand kunnen bieden aan groepsdruk, talenten ontdekken en deze kunnen inzetten.

Mentor4You is het mentorprogramma voor jongeren in de gemeente Tynaarlo en kan jou helpen met je vragen over jouw ontwikkeling. Het project is een samenwerking van de welzijnsinstellingen Neie Naober en Vaart Welzijn (Assen).

Jongeren kunnen worden aangemeld via hun ouders/opvoeders, school of andere organisaties bij het jongerenwerk van Neie Naober. Het jongerenwerk gaat vervolgens met de jongere in gesprek, zodat er gezamenlijk een beeld ontstaat over welke ondersteuning hij/zij nodig heeft en waar met een mentor aan gewerkt kan worden.

Wanneer de jongere jonger is dan zestien, worden de ouders/opvoeders ook gevraagd bij het gesprek aanwezig te zijn. In dit gesprek worden er naast de kennismaking ook afspraken gemaakt over de ondersteuning, de doelen waaraan gewerkt zal worden en de duur van het contact. Aansluitend gaar de jongere samen met de mentor aan de slag. De ondersteuning is vaak voor een langere periode. Na afloop van het traject volgt er een evaluatiegesprek. Hierin is er ruimte om de ontwikkelingen te bespreken en gezamenlijk af te ronden.

De mentoren zijn vrijwilligers van verschillende leeftijden, vaak met een achtergrond in de jeugdhulp of het onderwijs. Mentoren kunnen zowel preventief, ondersteunend als in de vorm van nazorg worden ingezet.

Ben of ken je een jongere die ondersteuning kan gebruiken bij zijn of haar ontwikkeling? Of vind je het belangrijk dat jongeren zich optimaal ontwikkelen en zou je daar als mentor (18+) in willen bijdragen? Voor meer informatie kun je contact opnemen met jongerenwerker Jade Damstra via: j.damstra@neienaober.nl of (06) 820 840 74

Foto's

Downloads

Bekijk ook

24-03-2023

Kinderkledingbeurs Paterswolde

Vrijdag 31 maart organiseren we tussen 15.00 – 19.00 uur weer de Kinderkledingbeurs in Ons Dorpshuis te Paterswolde. Op vrijdag 31 maart a.s. wordt Ons Dorpshuis door onze vrijwilligers weer ingericht als één grote kledingwinkel waar duurzaamheid voorop staat. Voor een lutt…
Lees meer
 
22-03-2023

Eerste Zorgcafé druk bezocht

Dinsdag 14 maart organiseerden we het eerste Zorgcafé in Ons Dorpshuis in Paterswolde met als thema ‘alzheimer en dementie’. Een zorgcafé is de plek om lotgenoten te ontmoeten, informatie te krijgen en ervaringen te delen. Dat hier behoefte aan is, bleek duidelijk door de g…
Lees meer
 
21-03-2023

Informatieavond 'Nieuwe vrijwilligers'

Maandag 27 maart organiseert Neie Naober/VIP! Tynaarlo een informatieavond over vrijwilligerswerk en statushouders. Veel organisaties zijn op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Maar waar vind je deze extra handen? Veel statushouders willen heel graag in contact komen met Nederlanders om de Nederlandse…
Lees meer